ZIELONE KOKTAILE – Eliskir Życia

ZIELONE KOKTAILE – Eliskir Życia

DOBRY START DO OCZYSZCZANIA!!!
Chcesz zdrowo jeść , a nie wiesz jak? Jesteś ciągle słaba i zmęczona? Chcesz odżywić swoje ciało? Brakuje Ci witamin i mikroelementów? Masz wzdęcia, zaparcia, biegunki, chorą skórę, słabe włosy i paznokcie? Poszukujesz dobrego źródła białka, a nie chcesz jeść mięsa?

Zielone koktajle to prawdziwa rewolucja. Są wielką bombą witamin, enzymów, makro i mikroelementów oraz aminokwasów! Są pyszne, dodają energii, zaopatrują organizm w potrzebne substancje, dzięki temu samoistnie ustępuje wiele dolegliwości i chorób. To szybki i prosty sposób, żeby zadbać o siebie! Samo zjedzenie tych samych składników, nie daje nam tego, co zmielenie ich na kremową konsystencje! To sprawia, ze dostępne stają się dla nas wszystkie potrzebne aminokwasy.

Wiosna i przesilenie to idealny czas na oczyszczenie organizmu i zmianę diety! Ale dla niektórych typów, szczególnie tych z dużym ogniem wewnętrznym (pita oraz kapha) koktajle dobre są przez cały rok. Jesień jest cudowna bo obfituje w jarmuż, liście buraka oraz wszelkie zieleniny wyrastające z korzeni warzyw, które  jemy na co dzień  (marchew, pietruszka, seler).

Dodaj koktajl do swojej codziennej diety, to najprostszy sposób, żeby zacząć!

jak komponować koktajle?
zielone liściaste warzywa: szpinak, sałaty, natka pietruszki, mniszek lekarski, pokrzywa, seler naciowy i cokolwiek zielonego liściastego
a do tego: banan lub/i mango, arbuz, gruszka, melon i każdy  inny owoc, który lubisz i będzie Ci smakował (oprócz cytrusów). Banan jest natomiast podstawą, żeby pozbyć się bardzo ‘zielonego’ smaku samych warzyw, który na początku może przeszkadzać.. Do tego woda lub sok z koksa lub w sezonie wiosennym sok z brzozy!

Najlepiej pić przed śniadaniem (szczególnie wiosna,lato i wczesna jesień, ale jeśli czujesz, że Twój organizm potrzebuje ciepła, lepiej zjeść ciepłe śniadanie , a koktajl dodać albo pomiędzy posiłkami (ze dwie godziny po lub godzinę przed) lub tez zastąpić nim któryś z posiłków  najlepiej wczesną kolację. To pod warunkiem, ze odżywiasz się tak jak się zaleca, czyli wczesne śniadanie , główny  posiłek dnia o 13.30-14.00, a ostatni koło 18stej). Koktajl najlepiej pić świeżo po zrobieniu, bo im dłużej czekasz, tym więcej kluczowych substancji się ulatnia.

Ps, dzieci też uwielbiają, więc możesz zarazić tym całą rodzinę. Cudowna i prosta metoda, żeby  przemycić dzieciom trochę zieleniny. Po jakimś czasie same będą o nie prosić! 🙂

Przykładowe zestawy:

 1. Dwie garści szpinaku
 2. Garść natki pietruszki
 3. Dwa banany
 4. Woda 1,5-2 szklanki wody (dostosuj w zależności jaką konsystencje koktajlu bardziej lubisz)
 1. Dwie garści szpinaku
 2. Sałata rzymska (kilka liści)
 3. Garść Liści buraka
 4. 2 banany
 5. Woda
 1. Dwie garści szpinaku lub jarmużu
 2. 1 banan
 3. 1 miękkie mango
 4. Woda

Możesz do tego dodać łyżeczkę ulubionego oleju, tłoczonego na zimno
POLECAM Z CAŁEGO SERCA! SMACZNEGO!

Udostępnij ten wpis