Wątroba – dlaczego tak ważne by ją oczyszczać!

Wątroba – dlaczego tak ważne by ją oczyszczać!

Brakuje Ci sił witalnych, energii, a dobrze się odżywiasz i ćwiczysz? może to czas na oczyszczenie wątroby?

Nadeszła upragniona przez wielu wiosna i oprócz tego, ze czekamy na słońce i pachnącą, rozkwitającą ziemię, niektórzy zabierają się do oczyszczania swojego ciała albo myślą, żeby pierwszy raz w życiu coś zrobić w tym temacie. Być może ten tekst będzie przydatny, bo uświadomi Ci jak ważnym narządem, poza jelitami, które coraz częściej oczyszczamy, jest wątroba.

Jak zaczęłam zgłębiać temat wątroby i roli, jaką spełnia w organizmie człowieka, setki procesów, w których każdego dnia i nocy bierze udział, nabrałam do niej wielkiego szacunku i pragnę ją wspierać w jej działaniach, bo to gwarant zdrowia w innych obszarach ciała. Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego z wszystkich nagromadzonych w nich kamieni pomaga w przywróceniu homeostazy i właściwej wagi ciała oraz umożliwia proces samouzdrawiania organizmu. To także jeden z najlepszych środków zapobiegawczych jaki można przedsięwziąć, by uchronić się przed niemal każdą chorobą.

Skąd masz wiedzieć czy w Twojej wątrobie są kamienie? Oto tylko niektóre z dolegliwości, które o tym świadczą: wszelkie choroby układu trawiennego, zapalenie wątroby, marskość wątroby, problemy z układem moczowym, zaburzenia hormonalne, choroby skóry, nadwaga lub wychudzenie, podkrążone oczy, sztywna szyja, astma, bóle głowy i migreny, przewlekłe zmęczenie, skolioza, dna, problemy z kolanami, rwa kulszowa i wiele, wiele innych zwykłych dolegliwości, które spotykają większość z nas.

Wątroba, oprócz tego, ze pełni setki różnych funkcji, to jeszcze łączy się z każdą częścią ciała, biorąc udział w przetwarzaniu i dostarczaniu różnego rodzaju substancji odżywczych, hormonów oraz enzymów do każdej komórki w naszym ciele. Dzięki temu w komórkach może zachodzić tysiące innych procesów, które bez aktywności wątroby zachodzić by nie mogły.

To główny organ odpowiadający za dystrybucje i utrzymywanie zapasów paliwa w naszym organizmie. Poza tym, rozkłada złożone substancje chemiczne i bierze udział w syntezie cząsteczek białka. Dezaktywuje leki, alkohol i hormony, aby nie truły naszego ciała i nie były dalej biologicznie czynnie kiedy przechodzą do jelita. To tak zwany proces detoksykacji.

Zdrowa wątroba przyjmuje i filtruje 1-1,5 litra krwi na minutę oraz produkuje żółć potrzebną w procesach trawiennych. Tym samym zapewnia sprawne działanie całego organizmu.

Aby móc to wszystko robić bez zakłóceń, musi być zdrowa i czysta, czyli wolna od kamieni, które się w niej gromadzą latami przez wiele naszych nieświadomych zwyczajów i działań.

Niestety, jeśli jej nie wspomagasz, to przy dzisiejszym trybie życia większości ludzi, pewne jest, że w twojej wątrobie i woreczku znajdują się różnej wielkości zielonkawe kamienie i kamyczki, składające się głównie z żółci oraz cholesterolu, a niektóre jeszcze z innymi dodatkami mineralnymi.

Kamienie te zatykają kanaliki w wątrobie i staje się ona niedrożna oraz działa na coraz wolniejszych obrotach, co w efekcie objawia się wieloma dolegliwościami, a potem chorobami.

Jeśli kamieni uzbiera się już bardzo dużo (parę do parunastu tysięcy), twoje ciało nie funkcjonuje dobrze, chorujesz oraz skarżysz się na bóle. Podczas usg u konwencjonalnego lekarza zostanie postawiona diagnoza otłuszczenia wątroby.

Po serii oczyszczań, można pozbyć się każdego najmniejszego ziarenka i otrzymać w darze od natury nowe życie. Tak, tak, po czyszczeniu wątroby człowiek ma więcej sił, organizm wraca do równowagi, pobudzane są i przyspieszają wszelkie procesy i witalność człowieka szybuje do nieba! Pojawia się tak zwana homeostaza organizmu.

Co sprzyja gromadzeniu się kamieni w wątrobie?

W sferze odżywiania to, przejadanie się, jedzenie między posiłkami, popijanie przed, w trakcie i tuż po jedzeniu, zbyt późne i ciężkostrawne jedzenie wieczorami, spożywanie nadmiaru białka, odwodnienie, nagły spadek masy ciała, diety nisko tłuszczowe oraz zażywanie dużej ilości leków chemicznych.

Jeśli chodzi o styl życia, to duży wpływ na tworzenie się kamieni ma nie s słuchanie biologicznego zegara, zaburzenie cyklów snu i czuwania – czyli chodzenie zbyt późno spać lub zbyt krótki sen. Żeby człowiek się zregenerował, a jego poszczególne organy mogły spełniać swoje role podczas snu (sama wątroba bierze w nocy udział w około 500 procesach), to należałoby się kłaść o 22 i wstawać o 6 rano.

Zaburzenie naturalnych pór posiłków także dokładają się do tworzenia kamieni. Dodatkowo jeszcze oglądanie tv przez kilka godzin dziennie. Mózg w tym czasie potrzebuje bardzo dużo energii, jest w stresie, pod napływem zbyt dużej ilości bodźców oraz wyczerpany. Organizm się wtedy odwadnia. No i jak zwykle przy większości chorób stres emocjonalny, także przekłada się na zatykanie wątroby i woreczka kamieniami.

Jak możemy sobie pomóc?

Pełny opis procesu naturalnego oczyszczania wątroby według metody Andreasa Moritza znajdziesz na https://mymagicessence.com/oczyszczanie-watroby-i-woreczka-zolciowego-z-kamieni/

Z jednej strony to proces dość łatwy i całkowicie naturalny, nie wymaga wielkich przygotowań, ale z drugiej, to proces tak potężny, że należy robić go krok po kroku zgodnie z procedurą i z wielką rozwagą. Jeśli przez wiele lat żyjemy na jakimś przytłumionym poziomie funkcjonowania, to oczyszczenie tego niezmiernie ważnego organu, pociągnie zmiany w całym organizmie. Zanim przystąpisz do oczyszczania wątroby, musisz także oczyścić jelito grube, zarówno przed jak i po procesie, żeby kamienie nie utknęły w jelitach i nie emitowały toksyn do całego organizmu.

Człowiek może uznać, że jego wątroba jest wolna od kamieni, jeśli przez dwa kolejne płukania nie wydali ani jednego kamienia. Taki proces dochodzenia do zdrowia trwa u każdego różnie, ale zazwyczaj potrzeba paru do parunastu płukań, wykonywanych raz na miesiąc lub co sześć tygodni.

Jeśli nigdy tego procesu nie doświadczyłeś, idealnym czasem, żeby zacząć jest przełom marzec/kwiecień oraz pełnia księżyca, czyli dokładnie za parę dni.

Dla mnie to oczyszczanie było przełomowe i polecam je każdemu, kto świadomie chce dbać o swoje zdrowie.

Po takim oczyszczaniu wątroba jest wymęczona i zmarnowana, warto więc ją trochę wesprzeć i możesz robić to na kilka sposobów, ziołami i dietą. Przez pierwsze dni czy tygodnie należy jeść lekko, nie smażyć, omijać mięso i ryby. Możesz też się wspomóc ziołami, na przykład jeść lub pić ostropest lub Hepaten, mieszankę stworzoną przez mnichów tybetańskich.

Jak na dłuższą metę chronić się przed tworzeniem kamieni żółciowych?

Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać i stosować:

 • przeprowadzać takie oczyszczanie raz lub dwa razy do roku,

 • utrzymywać jelito grube w czystości, poprzez hydrokolonoterapie, lewatywy, spożywanie soli gorzkiej lub picie oleju rycynowego

 • oczyszczanie nerek

 • częste picie wody jonizowanej

 • picie dostatecznej ilości wody i o odpowiedniej porze. Zaleca się pić na pół godziny przed posiłkiem oraz dopiero 2,5 godziny po nim, tak aby pożywienie mogło zostać dobrze strawione.

 • jedzenie o ustalonych porach

 • stosowanie diety wegetariańskiej lub wegańskiej

 • unikanie produktów light

 • spożywanie nierafinowanej soli morskiej

 • wysypianie się

 • unikanie nadmiaru pracy

 • ćwiczenia fizyczne

 • regularna ekspozycja na światło słoneczne

Udostępnij ten wpis