Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego z kamieni

Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego z kamieni

Poniższy proces oczyszczania przygotowany jest na podstawie metody Andreasa Moritza pod tytułem ” Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego”. Jeśli chcesz zgłębić temat i dowiedzieć się więcej o zagadnieniu, gorąco polecam ta książkę! Dowiesz się także jak zapobiegać tworzeniu się nowych kamieni, jak już oczyścisz sie z obecnych złogów.

Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego to jedna z najważniejszych i najpotężniejszych technik, które można zastosować w celu poprawy swojego zdrowia.
Oczyszczanie wątroby wymaga 6 dni przygotowań, a następnie 16-20h właściwego oczyszczania.

Potrzebne składniki :
– sok jabłkowy – 6 litrów na cala kuracje
– sol gorzka ( siarczan magnezu, do nabycia w aptece. Potrzebne są 4 łyżki, to 2 opakowania po 25gram)
– oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, tłoczone na zimno – polowa szklanki
– świeży czerwony grejpfrut (tyle żeby wycisnąć 3/4 szklanki soku)
– 2 słoiki litrowe, jeden z przykrywka

Przygotowanie:
Przez 6 dni pijemy dziennie 1 litr soku jabłkowego (albo wyciskanego w domu albo ekologiczny lub dobrej jakości sok tłoczony)
Sok jabłkowy zmiękcza ścianki kamieni i przygotowuje je aby proces nie był bolesny. Fermentowanie soku pomaga rozszerzyć przewody żółciowy.
U osób wrażliwych mogą wystąpić w tym czasie wzdęcia lub biegunki, bo sok jabłkowy ma silne działanie oczyszczające.
Jeśli powoduje to duży dyskomfort, można rozcieńczyć sok woda.
NIE PIC soku do 2h po posiłku. Najlepiej przed śniadaniem oraz pól godz. przed posiłkami

Dieta:
Podczas całego tygodnia przygotowań unikaj zimnych napojów i mrożonych produktów. Unikaj produktów pochodzenia zwierzęcego oraz nabiału i smażenia. To wszystko obciąża wątrobę!

Leki: w przypadku zażywania leków, witamin czy suplementów lepiej unikać podczas czyszczenia, bo one bardzo obciążają wątrobę i mogą zakłócić proces (chyba, ze są konieczne)

SUPER WAŻNE
Najpóźniej w 6 dniu przygotowań, czyli dniu rozpoczęcia oczyszczania, należy oczyszczać okrężnice (jelito grube), tak aby kamienie mogły opuścić ciało. Pomaga to także uniknąć wszelkich dolegliwości podczas procesu. Najszybsza i najskuteczniejsza metoda jest hydrokolonoterapia (ważne, żeby była grawitacyjna a nie pod ciśnieniem!! ) Jeśli mieszkasz z dala od dużych miast, zamiast możesz przygotować się wcześniej za pomocą kilku lewatyw kawowych (ale to nie jest tak skuteczne)

6 DZIEŃ PICIA SOKU i co dalej?
Rano wypij litr soku – można zacząć tuż po przebudzeniu. Można zjeść małe śniadanie na przykład płatki owiane na wodzie. WAŻNE: tego dnia nie jemy: mięsa, nabiału, żadnego tłuszczu, cukru, słodzików!!
Na śniadanie owsianka a na obiad, który ma się zakończyć o 13.30 na przykład ryż na wodzie i warzywa na parze. Bez żadnych dodatków i przypraw!!!
Po 13.30 NIC NIE JEMY. Możesz pic wodę w dowolnych ilościach.

OCZYSZCZANIE!!!
Godzina 18.00
4 łyżki stołowe soli gorzkiej rozpuść w 0,7 litra wody letniej. Ta ilość starcza na 4 porcje po ok 200 ml. (3/4 szklanki)
Wypij pierwsza porcje.
(Dodaj do smaku trochę soku z cytryny i wypij przez słomkę – będzie łatwiejsze do połknięcia)
Jednym z głównych zadań soli jest rozszerzenie przewodów żółciowych i ułatwienie przesuwania się kamieni.

20.00 wypij druga porcje soli gorzkiej (3/4 szklanki)

21.30 jeśli do tej pory nie wypróżniłeś się w ciągu ostatnich 24h i nie oczyściłeś okrężnicy, należy zastosować lewatywę wodna, która wywoła serie wypróżnień

21.45 wyciśnij sok z grejpfruta, aby uzyskać 3/4 szklanki. Wyciśnij sok ręcznie i usuń miąższ. Przelej
Sok do słoika, dolej pól szklanki oliwy. Zakręć słoik i wymieszaj, tak aby się połączyły. Jakieś 20 wstrząsów.

22.00 stojąc przy łóżku, wypijasz przygotowana mieszankę oliwy z sokiem. Pij przez słomkę. Całość nie dłużej niż w 5 min. Następnie od razu polo się do łóżka, płasko na plecach, głowa wzniesiona na dwie, trzy poduszki. Przez 20 min łez, myśl o wątrobie, nic nie mów. Od tego momentu zależy powodzenie całego procesu!! Możesz czuć przesuwanie się kamieni, to nic nie boli! Wszystko jest w normie. Po 20 minutach możesz położyć się dowolnie i ułożyć do snu.

U niektórych pierwsze opróżnienia zaczynają się w nocy. Jeśli proces nie był robiony zgodnie z procedura możesz odczuwać mdłości, wymiotować, czy mieć ból głowy. Toksyny uwalniają się z ciała. To wszystko jest w normie. Nie obawiaj się! Rano mina wszelkie mdłości czy inne dolegliwości.
U wielu jednak, wypróżnianie zacznie się dopiero następnego dnia

6.00 budzisz się i wypijesz kolejna porcje soli (3/4 szklanki)
Postaraj się być w pionie, poćwicz jogę, pomedytuj, poczytaj.
Jeśli czujesz wielkie pragnienie, wypij szklane wody parę minut przed wypiciem soli.

8.00 wypij ostatnia porcje soli gorzkiej

10.00 – 10.30 wypij szklankę świeżego soku. Po godzinie możesz zjeść owoce, a kolo południa lekki lunch.

Przy każdym wypróżnieniu staraj się oszacować ile mniej więcej kamieni wypadło, jakiej wielkości, itd. Będziesz mieć porównanie na przyszłość. Niektórzy podczas jednego czyszczenia wydalają nawet kolo paru set kamieni różnej wielkości. Wszystkie one są jasno zielone lub złote.

Przez najbliższe dni jedz lekko, bo Twoja wątroba została poddana ‘operacji’ i należy jej się teraz odpoczynek i szacunek
Do wieczora wszystko się uspokoi i minie.

SUPER WAŻNE!
Dwa lub trzy dni po oczyszczaniu należy udać się na zabieg czyszczenia jelita, gdyż zalegają tam kamienie, które opuściły wątrobę, ale utknęły w jelicie. Jeśli je tam zostawimy, nasze ciało zostanie zatrute toksynami.

Nigdy nie zabieramy się za czyszczenie wątroby jeśli cierpimy na ostra chorobę – nawet jeśli to tylko przeziębienie. Jeśli natomiast chorujesz na coś przewlekłego, ten proces może okazać czym najlepszym co się w życiu może przytrafić!!

Polecam zrobić cały proces w weekend, żeby mieć czas i spokój. Lepiej robić po pełni księżyca i po menstruacji.

Jeśli masz więcej pytań, pisz, chętnie podzielę się swoim doświadczeniem

Powodzenia! Zobaczysz jak zmieni się po tym Twoje życie!!!

Ps. Jak już zaczniesz ten proces, musisz go kontynuować do momentu kiedy dwa oczyszczania pod rząd, nie wydalisz ani jednego kamienia. Jak już zaczniesz, nie możesz przerwać, bo po pierwszym czyszczeniu, kamienie z głębszych kanalików przesuwają się do dołu. Pomiędzy oczyszczaniami zachowaj 3-4 tygodnie przerwy!

Udostępnij ten wpis