OCZYSZCZANIE JELIT – babka plesznik

OCZYSZCZANIE JELIT – babka plesznik

Po dzisiejszej rozmowie z Agnieszka Cegielska na temat naturalnych sposobów oczyszczania organizmu, Wasza uwagę zwróciły jelita i babka plesznik, która wymiotlo z pobliskiej zielarni i słusznie! Jelita są strażnikiem naszego zdrowia, a wszystkie choroby i dolegliwości biorą swój początek właśnie w nich!

Jednym z domowych sposobów, mało inwazyjnych i naturalnych jest oczyszczanie jelit z użyciem nasion BABKI PLESZNIK. (Do kupienia w zielarniach lub aptekach zielarskich)

Wskazania: (czas kuracji 7-10 dni)
– codziennie rano zanim zjesz cokolwiek do szklanki letniej wody wsyp 1 łyżeczkę nasion babki plesznik. Dobrze wymieszaj, odczekaj chwile i wypij.
– bardzo ważne picie dużej ilości wody, minimum 2 litry. To ważne, żeby babka mogła wykonać swoje zadanie – rozmiękczyć i wyczesac złogi ze ścian jelita. To ziolo działa jak szczotka, która wymiata to, co zbierało się przez lata i nie pozwala jelitom na wchłanianie pokarmów.
– Jeśli zazywasz leki lub suplementy, są one także w tym czasie wypłukiwanie, a ich działanie niwelowane. Jeśli jesteś poważnie chory, nawet tak mało inwazyjny zabieg należy skonsultować z lekarzem!!!
– podczas każdego oczyszczania zrezygnuj z kawy, czarnej herbaty i alkoholu. Odstaw tez pszenicę i nabiał, jeśli to możliwe. Te wszystkie produkty bardzo osłabiają organizm, a my próbujemy temu właśnie przeciwdziałać.

Po kuracji bardzo ważne jest, żeby odbudować naturalne środowisko jelit – florę bakteryjna. Należy więc przez kolejne ok 10 dni przyjmować probiotyki.

Ten sposób jest dość łagodny i może okazać się dobrym początkiem w Twojej przygodzie dbania o zdrowie i ciało, ale dla niektórych osób, może nie wystarczyć. (Istnieją inne sposoby, o których opowiem w następnych postach)

 

Udostępnij ten wpis